Kurs przewozu osób i rzeczy

Kurs przewóz osób lub rzeczy został zniesiony z  datą 10 września 2010 roku. 

 

Wszystkie osoby, które chcą podjąć po raz pierwszy pracę na stanowisku kierowcy ciężarówki (prawo jazdy kategorii C)  lub autobusu (prawo jazdy kategorii D) są zobowiązane odbyć szkolenie okresowe lub kurs kwalifikacja wstępna.

 Przewóz osób  – szkolenia te według ustawy zostały wycofane 10 września 2009r.

Każda osoba, która do tego czasu wykonała kurs przewozu osób będzie zobowiązana według nowych przepisów do uzupełniania swojej wiedzy na kursach, które narzuca na nas UE. Kursy te nazywają się szkolenia okresowe. Każda osoba, która chce pracować w zawodzie kierowcy, musi ukończyć je co 5 lat. Osoba, która uzyskała prawo jazdy kat. D po 10 września 2008r. jest zobowiązana odbyć kurs kwalifikacja wstępna lub kwalifikacja wstępnej przyspieszona, a później także co 5 lat odnowienie uprawnień poprzez szkolenia okresowe kierowców.

Przewóz rzeczy – szkolenie to było organizowane tylko do 10 września 2010r.

Po tym terminie zostały wycofane. Każda osoba, która do tego czasu wykona kurs przewozu rzeczy jest zobowiązana według nowych przepisów do uzupełniania swojej wiedzy na kursach, które narzuca na nas UE. Kursy te nazywają się szkolenia okresowe. Każda osoba, która chce pracować w zawodzie kierowcy, musi ukończyć je co 5 lat. Osoba, która uzyskała prawo jazdy kat. C po 10 września 2009r. jest zobowiązana odbyć kurs kwalifikacja wstępna lub kwalifikacja wstępna przyspieszona, a później także co 5 lat odnowienie uprawnień poprzez szkolenia okresowe kierowców.